Hypotéka na pozemek: Jak postupovat, když nemáte vlastní finanční prostředky?

Kupujete stavební pozemek? Sjednejte si výhodnou hypotéku. Půjčit si je možné až 90 % z celkové ceny pozemku. Koupě nakonec bude bezproblémová, i když se zpočátku zdá cena nedosažitelně vysoká. Kde hypotéku na pozemek sjednat a jaké jsou pro sjednání podmínky?

Hypotéku na pozemek sjednejte u Hypoteční banky

Hypotéku můžete sjednat u kterékoliv banky. Hypoteční banka má oproti jiným tu výhodu, že se zaměřuje přímo na hypoteční úvěry, díky čemuž nabízí kvalitní služby. Všichni zaměstnanci Hypoteční banky jsou specialisté na úvěry, poskytují odborné poradenství, klientům ochotně poradí v každé záležitosti. Banka existuje už jedenáct let, uzavřela mnoho úvěrů a získává další a další kladné ohlasy. Hypoteční banka má přehledné internetové stránky, na kterých lze jednoduše dohledat veškeré informace, které potřebujete vědět před sjednáním hypotéky. Pomocí online kalkulačky si můžete vypočítat, jak dlouho budete úvěr splácet a jakou částku budete měsíčně odvádět. Nesporná výhoda Hypoteční banky je Virtuální pobočka. Otevřeno má každý den od devíti hodin, přes týden zavírá v osm, o víkendu v pět. O co se jedná? Virtuální pobočka je online služba pro všechny, kteří by rádi přišli na schůzku s bankéřem, ale nemají možnost se během otevírací doby dostavit do kamenné pobočky. Přenos dat přes internet je šifrovaný, takže se nemusíte bát o své soukromí. Schůzka bude téměř totožná s osobní návštěvou banky. Rozdíl je pouze v tom, že můžete zůstat v pohodlí domova.

Služby Hypoteční banky

U Hypoteční banky lze uzavřít tyto typy úvěrů: hypotéku na pozemek, na byt, dům, stavbu či rekonstrukci či americkou hypotéku na vybavení domu. Vedle toho lze u Hypoteční banky sjednat také pojištění hypotéky či bydlení. Samozřejmostí je poradenství pro klienty.

Hypotéka na pozemek

Minimální částkou pro hypotéku na pozemek je 300 000 Kč. Horní hranice není omezena, půjčit si můžete tolik, kolik budete potřebovat, a to až do 90 % z celkové ceny pozemku. Splácet budete 5 – 40 let, záleží na výši částky a vašich možnostech.

Průběh uzavírání úvěru

Zajímá vás, jak probíhá sjednání úvěru? Nejedná se o nic složitého. V první řadě proběhne informativní schůzka (v případě potřeby i vícekrát). Schůzku si sjednáte přímo na pobočce nebo přes internet, podle toho, co vám více vyhovuje. Na informativních schůzkách se domluvíte, jaký úvěr budete uzavírat, za jakých podmínek k tomu dojde, jakou částku si půjčíte, kolik korun a jak dlouho budete splácet. Po informativní schůzce následuje schůzka, při které předložíte veškeré potřebné dokumenty (o které se jedná, se včas dozvíte, určitě počítejte se dvěma průkazy totožnosti a potvrzením o pravidelném příjmu). Po této schůzce pro vás banka připraví smlouvu, na základě které bude hypotéka sjednána. Smlouvu dostanete domů ještě před podpisem, abyste si ji mohli důkladně přečíst.

Publikováno: 07. 07. 2019

Kategorie: Půjčky

Autor: Adam