Jak dostat na web návštěvníky? Nepodceňujte význam SEO (optimalizace pro vyhledávače)

Máte webové stránky, které však nejsou tak navštěvované, jak jste původně očekávali? Nedivte se, je to naprosto přirozené. Jen zanedbatelné minimum projektů má návštěvnost zadarmo a obvykle se jedná o virální záležitosti, které se do povědomí uživatelů internetu dostávají úplně jinak než běžné firemní prezentace a e-shopy. Jinými slovy – pokud se nechystáte spustit „bombu“, která zboří internet, budete si muset návštěvníky zasloužit jinak.

Placené vs. neplacené výsledky vyhledávání

Návštěvníky můžete mít na webu okamžitě. Stačí si zapnout PPC (pay per click – platba za klik) a sledovat, jak se web po zadání určitých frází objevuje na předních pozicích výsledků vyhledávání na Googlu či jiném vyhledávači. Další možností je SEO neboli optimalizace webu pro vyhledávače. Takto získaná návštěvnost je obvykle z dlouhodobého hlediska levnější, a navíc nehrozí, že vám bude konkurence „vyklikávat“ kredit jako v případě PPC reklamy. Oproti PPC však optimalizace webu trvá podstatně déle. Jde o dlouhodobý a komplexní proces, který nemusí přinést očekávané výsledky. Jednou z podmínek je určit vhodná klíčová slova – analýza je jedním z prvních úkonů, do kterých se je třeba pustit.

Obraťte se na profesionály, ušetříte

Obecně nelze tvrdit, zda se investice do SEO vyplatí více než PPC kampaň. To vám řeknou odborníci na internetový marketing poté, co váš projekt analyzují a nabídnou optimální řešení. Často se přistupuje ke kombinaci obojího. Nastaví se PPC kampaň a souběžně se pracuje na optimalizaci webu. Chcete-li se o SEO dozvědět více, přečtěte si informace o analýze na http://www.seoconsult.cz/sluzby/analyza-klicovych-slov. Autorem textu je agentura SEO Consult, která má s optimalizací webů dlouholeté zkušenosti. Zajišťuje analýzu, audit, budování odkazového profilu a další dílčí úkony.

Publikováno: 13. 10. 2017

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam

Tagy: klíčová slova - analýza | seo nebo ppc | seo optimalizace