Ruletní systém Martingale: Způsob, jak porazit ruletu?

Láká vás vidina velkých peněz, na které si pravidelně přichází hráči hazardních her? V tom případě vás musíme zklamat. Drtivá většina hráčů nechá v kasínu i kalhoty a výhra připadnou jen několika „vyvoleným“, kteří v tom takříkajíc umí chodit. V případě pokeru hraje klíčovou roli talent, ale jak je tomu u ostatních kasínových her? V prvé řadě se nesmíte spoléhat na náhodu, ale naopak vymyslet systém, který vás ve hře udrží co možná nejdéle a v lepším případě přispěje k tomu, abyste z kasína nevyšli s prázdnou. Nejinak je tomu i u rulety – nejoblíbenější hazardní hře všech dob. I na tu lze aplikovat nejrůznějších herní systémy a jeden z nich vám dnes představíme v celé své kráse. Ruletní systém Martingale není žádnou horkou novinkou, na které se podíleli současní analytici, ale naopak velmi stará strategie, kterou vymyslel někdejší majitel kasína John Henry Mardindale (název systému byl později zkomolen). Samotní hráči o Martingale mluví jako o královském systému a pravdou je, že položil základy mnoha dalším strategiím. V praxi se využívá také při hraní jiných hazardních her, například blackjcku.

Jak hrát ruletu za pomocí Martingale?

Martingale je velmi jednoduchý systém, který je založen na zdvojnásobování zásek v případě prohry. Hráč sází žetony na některou z párových sázek (červená/černá, sudá/lichá, malá/velká) podle vzorce 2 x n (n je počet žetonů, které vsadil v předchozím spinu). Vsadíte-li v prvním spinu jeden žeton, budete v případě prohry nuceni vsadit dva žetony. Vyhrajete-li, získáte vklad a jeden žeton navíc. V opačném případě opět vsadíte dvojnásobek, tedy čtyři žetony.

V čem tkví negativa?

Martingale je teoreticky dokonalý systém, díky kterému vždy vyhrajete, ale realita je bohužel jiná. Vzhledem k navyšování sázek v případě prohraných spinů snadno dojdete k momentu, kdy vám kapitál nepostačí na další sázku. Série deseti a více stejných barev (případně jiných párových polí) jsou přitom poměrně běžné a s počtem odehraných spinů se šance na dlouhou sérii zvyšuje. Martingale je neprůstřelný pouze za předpokladu, že si do kasína přinesete opravdu velký kapitál. Další překážkou však může být limit stolu, kterým se provozovatelé kasín snaží výhodu systémů eliminovat. Některá vyhlášená kasína však přesto limity nemají. Resumé? Díky herním systémům jako je Martingale nelze dlouhodobě vyhrávat, pokud nebudete mít k dispozici obrovské množství žetonů.

Publikováno: 12. 04. 2019

Kategorie: Investice

Autor: Adam

Tagy: jak na ruletu | Martingale | ruletní systém Martingale | ruletní systémy