Víme, proč si firmy zřizují sídlo v Praze

Koncentrace firem se sídlem v Praze meziročně roste. Do hlavního města se „stěhují“ společnosti ze všech koutů republiky, a to z mnoha praktických důvodů. S Prahou souvisí prestiž, má osobitou atmosféru a nabízí perfektní podmínky pro podnikání. A jaké jsou další důvody?

Prestižním sídlem zapůsobíte na partnery a zákazníky

Odpovězte si na otázku, zda je pro vás spolupráce s firmou z velkého města zajímavější než se společností z „Horní dolní“. Jistě, jde o ryze subjektivní hledisko, ale přesto může sídlo společnosti v Praze podnikání pozitivně ovlivnit. Dobrá zpráva je, že se do Prahy nemusíte stěhovat. Stačí, když využijete službu zvanou virtuální sídlo. Poskytovatel vám zajistí sídlo firmy na adrese se zvučným jménem a postará se o užitečné doplňkové služby.

Jasná volba pro organizační složku zahraniční společnosti

Z hlediska legislativy musí zahraniční společnosti disponovat organizační složkou společnosti se sídlem v České republice. Pokud se společnost objede bez kancelářských prostorů, pak je mnohem ekonomičtější virtuální sídlo v Praze.

… a najdou se i výhody!

Virtuální sídlo je praktickým řešením situace, kdy si firma nemůže zřídit sídlo v pronajatých prostorách. Přesun sídla do velkého města preferují jednatelé společností, kteří se setkávají se závistí konkurence a úřadů. Anonymní prostředí Prahy nabízí podstatně větší klid pro rozvoj podnikání. Pravděpodobnost kontroly ze strany úřadů je mnohem nižší než v menším městě. Průměrně ji lze čekat jednou za 10 let.

Ušetříte spoustu času a peněz

Zřízení virtuálního sídla není administrativně komplikované, nezabere mnoho času, a navíc je cenově úsporné. V případě, že pracujete z domu a nepotřebujete fyzické prostory kanceláře, můžete touto cestou výrazně snížit náklady za pronájem klasických kancelářských prostorů. Chcete se o virtuálním sídle v Praze dozvědět více? Obraťte se na odborníky z Kancelářského centra na www.kancelarske-centrum.cz.

Publikováno: 12. 11. 2016

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam

Tagy: sídlo společnosti v praze | virtuální sídlo